Program Pelerinaj Maramureș și Ardeal - August 2012

Activități Iulie 1, 2012

Pelerinaj la mănăstirile din Maramureș și Ardeal 19-24 August 2012

Vă invităm să mergem împreună cu evlavie și credință să aducem jertfă și rugăciune Lui Dumnezeu, Maicii Domnului și Sfinților săi.

Ziua I:Plecare din Hârlău Duminică ora 15:00 din fața Protoieriei spre Gura Humorului-Câmpulung-Pojorata-Mănăstirea Corlățeni(cazare)

Ziua III:Mănăstirea Rohia cu icoana Maicii Domnului făcătoare de minuni-Mănăstirea Cășiel (sfaturi duhovnicesti cu Preacuviosul părinte Serafim Bădilă) (cazare)

Ziua IV:Mănăstirea Nicula, Inchinare la icoana Maicii Domnului făcătoare de minuni-Mănăstirea Lupșa-Mănăstirea Albac (sfaturi duhovnicesti cu Preacuviosul parinte Dionisie Ignat)

Ziua V:Inchinare la Mănăstirea Prislop cu mormântul părintelui Arsenie Boca si peștera Sfântului Ioan de la Prislop-Mănăstirea Râmet, Inchinare la icoana Maicii Domnului Pantanasa vindecătoare de cancer(cazare)

Ziua VI: Aiud, Schitul Înalțarea Sfintei Cruci-Mănăstirea Recea-Cheile Bicazului-Lacul Roșu-Mănăstirea Pângărați-Hârlău

În funcție de posibilități și programul mănăstirilor, vom participa la Sfânta Liturghie, Privegheri și Sfântul Maslu.

Prețul Pelerinajului este de 280lei pers.(transport si cazare). Înscrierea se face până la data de 1 August 2012.

Organizator Preot Paroh Gheorghe Paltinel

Parohia Sf. Vasile Harlau.

Contact:0740477789              0743654820

Citește alte articole despre: Pelerinaje