Simpozion Dimitrie Bejan.Model de mărturisire a credinței ortodoxe pentru lumea contemporană

Viața parohiei Octombrie 12, 2013

Cu binecuvântarea Înalt Prea Sfințitului Teofan Mitropolit al Moldovei și Bucovinei Joi 24 octombrie 2013 va avea loc Simpozionul Dimitrie Bejan-Model de mărturisire a credinței ortodoxe pentru lumea contemporană. Organizatori ai evenimentului: - Protopopiatul Hîrlău și Parohia Sfântul Vasile din Hîrlău Parteneri: - Ziarul Lumina, Radio Trinitas, A.T.O.R. Hîrlău Invitați: - Arhim. Melchisedec Velnic - Starețul Sfintei Mănăstiri Putna - PC.Pr.Dr. Florin Tuscanu – Protoereu de Roman - PC. Pr.Dr. Mihai Valica – Paroh în Vatra Dornei Programul va include un recital de poezie din închisori și mărturii din partea celor ce l-au cunoscut pe părintele Bejan. Sunteți așteptați în sala casei sociale Preot Dimitrie Bejan a Parohiei Sfântul Vasile din Hîrlău începând cu ora 11.